UMOWA POŚREDNICTWA NA WYŁĄCZNOŚĆ? CZY Z WIELOMA AGENCJAMI? NIE ZAWSZE DUŻO ZNACZY DOBRZE!

Czy warto pospisywać umowy pośrednictwa na zasadzie WYŁĄCZNOŚĆ czy też wiele umów OTWARTYCH z agencjami nieruchomości?  Czy dużo znaczy dobrze?

W Polsce klienci nadal są uprzedzeni do umów pośrednictwa na wyłączność. Boją się, iż powierzając sprzedaż czy wynajem swojej nieruchomości jednej agencji tracą możliwość sprawnej sprzedaży/wynajmu.

Wielokrotnie słyszymy od swoich klientów, że odradzano Im umów na zasadach WYŁĄCZNOŚĆ, gdyż wiele agencji to możliwość szybkiej sprzedaży. Niestety często nasi klienci przekonali się, iż 10-20 umów to dezinformacja, różne ogłoszenia, różne ceny, brak kontaktu z agentem, ale problem dotyka również Kupującego/Wynajmujące często nie otrzymuje odpowiednich informacji czy to wynikających z ogłoszenia czy też od samego agenta, ale nie dziwmy się, jeśli w biurze jest setki ogłoszeń niespełna nauczyć się ich wszystkich a to doprowadza do braku podstawowej wiedzy o produkcie, który sprzedajemy czy wynajmujemy. Pamiętam, jak poszukiwałam mieszkania do wynajmu, jak denerwowało mnie to, że pośrednik odbierający telefon nie mógł udzielić mi informacji czy ogłoszenie jest aktualne nie mógł, bo miał swojej ofercie setki ogłoszeń i fizycznie nie był wstanie zorientować się na bieżąco czy właściciel wynajął już swoją nieruchomość co w konsekwencji doprowadzało do braku zainteresowania danym ogłoszeniem. Wyłączność to uporządkowanie, 100% zaangażowania, zaufanie. Prowadzenie takiej transakcji nie może być oparte na przypadkach wszystko musi być doprecyzowane od ceny po ustalenia terminów przecież niejednokrotnie klient sprzedaje i jednocześnie poszukuje dla siebie nowej nieruchomości my nazywamy to transakcją wiązaną to w takich przypadkach nasi klienci najbardziej cenili sobie WYŁĄCZNOŚĆ. Przy umowach OTWARTYCH ciężko o relacje z klientem a co za tym idzie nie poznajemy dokładnych potrzeb naszego klienta to często rodzi niedomówienia.

Wyłączność daje pośrednikowi jak i klientowi możliwość poznania się dodarcia do jak największej liczby potrzeb klienta a dzięki temu możliwość precyzyjnego przedstawienia sytuacji stronie kupującej.

99% transakcji zamykamy na etapie pierwszej oferty sprzedażowej od kupującego.

Wyłączność to nie tylko umowa! Ważne by każdy pośrednik/agent to wiedział. Wyłączność to odpowiedzialność osoba decydująca się na taki rodzaj umowy pośrednictwa powierza nam swój majątek, dorobek życia, swoje pieniądze.  Jeśli tego nie rozumiesz nie podpisuj takich umów.

Zawsze, ale to zawsze nasi klienci otrzymują na bieżąco raport co dzieje się z ich nieruchomością, ile wykonaliśmy telefonów, ile wysłaliśmy maili, jakie były wrażenia wizytujących, plusy, minusy.

Tego nie zapewni dziesiątki podpisanych umów otwartych, gdyż pośrednik pracujący w biurze, gdzie pozyskuje się steki ofert nie jest wstanie na bieżąco informować co zrobił dla swojego klienta, jakie działania zastosował by sprzedać/wynająć powierzoną nieruchomość.

Podsumowując, jeśli chcemy być pewni, że sprzedaż/wynajem naszej własności jaką jest mieszkanie, dom, lokal jest odpowiednio prowadzona warto powierzyć ją agentowi na zasadach WYŁĄCZNOŚCI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *